Przedszkole Krasnal w Szczecinie

Przedszkole Krasnal Szczecin

przedszkole niepubliczne stworzone dla dzieci | Szczecin ul.Dunikowskiego 3, tel.91 482 06 91

Komentarze

dnia 29 czerwca 2016

Zapraszamy do pozostawienia opinii na temat przedszkola i nie tylko

 • Magda M.

  Nie mogliśmy wybrać Idze lepszego miejsca na poznawanie przedszkolnego życia niż Krasnal. Dziękujemy Pani Dyrektor i wszystkim Ciociom, szczególnie Pani Ewelinie i Pani Eli za wspólne trzy lata, za atmosferę zaufania, za wsparcie, za pomoc i za zrozumienie, za pochylenie się nad Igą i jej indywidualnymi potrzebami, za stworzenie miejsca tak bardzo przyjaznego i dzieciom i rodzicom. Magda M.

 • Moja Oliwia uczeszczala do” kRASNALA” od dwoch lat.. Byla bardzo zadowolona i do domku isc nie chciala.Pani Dyrektor bardzo pomocna we wszystkim i ciocie naprawde swietne,dzieci maja z nimi dobre relacje;) Ja i Oliwia rowniez bardzo dziekujemy.

 • Monika

  Nadszedł czas pożegnania.
  Z żalem przepełniającym małe serduszko przedszkolak
  Lena
  żegna się ze swoimi Paniami, kolegami, przedszkolem, zabawkami.
  Przedszkole „ Krasnal” to miejsce, które zachowamy głęboko w sercu i pamięci.
  I tu szczególne podziękowania kierujemy wraz z mamą do Pań nauczycielek Moniki i Sławomiry a także Pani Dyrektor bo to zwłaszcza dzięki nim mamy tak miłe wspomnienia.
  Serdecznie dziękujemy wszystkim Panią za miła i fachową pomoc.

  Pozdrawiamy Lena wraz z Mamą

 • Mama Szymona

  Mój syn chodził do Krasnala. Gdy zaczął edukację miał niespełna 2 latka. Poszedł w pampersie i ze smoczkiem. Panie nosiły go na rękach, gdy uczył się zasypiania w przedszkolu – a był to spory wysiłek fizyczny.
  Szymonek na początku płakał, nie chciał jeść i nie uczestniczył we wspólnych zabawach. Mimo to po miesiącu chodził już chętnie!
  Wspaniały kontakt z dziećmi mają wszyscy pracownicy – począwszy od Pani Dyrektor na Pani Kucharce i Panu Woźnym skończywszy.
  SZCZEGÓLNE PODZIĘKOWANIA dla PANI SŁAWKI – za ogromne serce!

 • mama W – absolwentki Krasnala

  Przedszkole Niepubliczne Krasnal to cudowne miejsce, gdzie dziecko czuje się najważniejsze, miejsce gdzie na każdym kroku widać ogromną miłość i ogromne zaangażowanie Pani Dyrektor.
  Do Krasnala trafiłam z córeczką, która miała za sobą dwie nieudane próby uczęszczania do przedszkola.
  Była zamknięta w sobie i lękliwa. Bardzo bała się zmian i nowego otoczenia. Pani Dyrektor, bardzo ciepła i otwarta osoba, bardzo dużo czasu i serca włożyła w to by, moja córka mogła nareszcie poczuć się dobrze w przedszkolu. Cierpliwie i serdecznie, krok po kroku przez dwa miesiące wprowadzała w życie przedszkolne.
  Po długim czasie aklimatyzacji, moja córka trafiła do grupy rówieśników. Z dnia na dzień coraz bardziej zaczęła się otwierać, nawiązywać znajomości, a przede wszystkim zobaczyłam radość na twarzy mojego dziecka. To niesamowicie szczęśliwy dzień. Współpraca przedszkole-rodzic, w moim przypadku układa się harmonijnie, a poświęcenie i cierpliwość kardy dała fantastyczny rezultat – Radość moje córki. Zawsze będę wdzięczna za tak ogromną pomoc.

  Dzieci miały mnóstwo zajęć językowych, muzycznych, manualnych oraz plastycznych. Wychowawca bacznie obserwował swoich podopiecznych. Dzięki znajomości dzieci i ich zainteresowań, karda wyłoniła kilka talentów.
  Jednym z nich jest właśnie moja córeczka. Pasję do muzyki i języków zaszczepiono jej właśnie w tym przedszkolu, Swoją wrażliwość muzyczną oraz obycie ze sceną zdobywała i kształtowała podczas pierwszych przedstawień przedszkolnych. W poprzednim roku ukończyła szkołę muzyczną z bardzo dobrym wynikiem. Nadal kształci się muzycznie. Jej pasją jest śpiew. Zainteresowanie językami przełożyło się , na to iż w wieku 13 lat włada doskonale dwoma językami obcymi i uczęszcza do szkoły w Niemczech. Często bierze udział w konkursach plastycznych, gdzie zdobywa nagrody. Do szkoły podstawowej szła doskonale przygotowana, otwarta i radosna. Nawiązuje doskonałe relacje z rówieśnikami.

  Cudownie, że są jeszcze miejsca gdzie ludzie do swojej pracy przychodzą z pasją i miłością, gdzie każdy nowy dzień to wspaniała przygoda, a nie przykry obowiązek . To nie miejsce tworzy atmosferę, ale ludzie, w przedszkolu Krasnal niewątpliwie tym ogniwem, które tworzy atmosferę jest cierpliwa i kochająca dzieci „Ciocia Dyrektor”. Moja córka do dziś wspomina także przedszkolne obiadki.

  Dziękuję za wszystko jeszcze raz i życzę dalszych sukcesów

 • Mama D.

  Moja córka D jest absolwentką przedszkola niepublicznego Krasnal w Szczecinie, pragnę poinformować z całą odpowiedzialnością, że umiejętności i wiedzę jaką zdobyła w tym przedszkolu pomogły jej sprostać obowiązkom i wymaganiom stawianym w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Przygotowana została przez grono pedagogiczne przedszkola bardzo dobrze i gruntownie do rozpoczęcia kolejnego etapu swojej edukacji.

 • Iwonka

  Nazywam się Iwonka, 5 lat temu chodziłam do Krasnala. Teraz chodzę do 4 klasy szkoły podstawowej. Na początku byłam w grupie starszaków, a później w zerówce. Chociaż miałam 5 lat jak pierwszy raz poszłam do przedszkola, to płakałam za mamą i na początku chciałam wracać do domu. Szybko się jednak przekonałam, że panie są bardzo miłe i we wszystkim pomagają. W przedszkolu było fajnie, bo było duże podwórko i dużo dzieci do zabawy. Odbywały się bale przebierańców, zabawy i przedstawienia, które pamiętam do dzisiaj i mam w albumie ciekawe zdjęcia. Po kilku miesiącach przekonałam się, że w przedszkolu jest lepiej i ciekawiej niż w domu, i nie chciałam wracać. Gdy miałam 6 lat, urodził się mój braciszek, nie było żadnych wątpliwości, gdzie pójdzie jak podrośnie. Mój brat Wojtuś ma teraz 4 lata i chodzi już drugi rok do przedszkola Krasnal, gdzie bardzo chętnie go odwiedzam. Po zakończeniu nauki w zerówce poszłam do szkoły i nie miałam problemów z nauką. Do tej pory szybko nawiązuje kontakty z rówieśnikami,

  Chciałam pozdrowić wszystkie ciocie w moim przedszkolu!!

 • Rodzice absolwenta Krasnala

  Nasza córka uczęszczała do Przedszkola Niepublicznego KRASNAL w latach 2006-2010. Zaletami przedszkola są niewątpliwie: duże, przestronne i kolorowe pomieszczenia, oddzielny plac zabaw, małe grupy tworzone z uwzględnieniem wieku dziecka, jego rozwoju i umiejętności społecznych. Przede wszystkim jednak w przedszkolu panuje atmosfera ciepła, przyjaźni dla dziecka, zrozumienia jego potrzeb, oczekiwań i akceptacji takim jakim ono jest.

  Bardzo pozytywnie oceniamy pracę nauczycielek, uśmiechnięte, opanowane, kreatywne w kontakcie z dziećmi, a przy tym rozważne i wsłuchane w dziecięce potrzeby, Są osobami, które potencjalnie sami chętnie wybralibyśmy do opieki i pieczy nad maluchami.

  Zauważyliśmy, że w przedszkolu respektowane są zasady higieny osobistej, dzieci uczone są jej zachowania (mycie rąk przed posiłkami, mycie zębów) zaś panie współpracują z rodzicami w tworzeniu prawidłowych nawyków higienicznych dziecka. Ponadto zauważyliśmy, że dzieci ubierane są do wyjścia na zewnątrz odpowiednio do aktualnej pogody, racjonalnie i starannie. Być może dzięki temu nasze dziecko bardzo rzadko chorowało.

  W ofercie przedszkola KRASNAL cenimy różnorodność zajęć, od swobodnej, beztroskiej zabawy, poprzez zajęcia plastyczne (wspaniałe prace tworzone przez dzieci z pomocą nauczycielek), gimnastykę korekcyjną, zajęcia ruchowe, zajęcia taneczne, zajęcia nauki pływania, zajęcia językowe, pogadanki tematyczne, do przygotowania pod kierunkiem nauczycielek wystąpień publicznych (wierszyków, piosenek, układów tanecznych, teatrzyków).

  Wszystko to, w naszej ocenie sprawia, że nasza córka jest dzieckiem radosnym, ciekawym świata, otwartym na inne dzieci. Została dobrze przygotowana do obowiązków szkolnych. Potrafi współpracować w grupie, potrafi podejmować samodzielne decyzje, opanowała umiejętność pisania i czytania prostych tekstów, potrafi dodawać i odejmować, zna podstawowe zwroty w języku angielskim, ma poczucie rytmu i estetyki oraz potrafi samodzielnie dbać o higienę osobistą. Nasza córka lubiła chodzić do przedszkola, chętnie brała udział w „przedszkolnym życiu”. Musimy również przyznać, iż niechętnie opuszczała rówieśników i „ciocie” i do tej pory odwiedza swoje drzewko „absolwenta” zasadzone na terenie przedszkola, jako symbol jej tęsknoty za tym miejscem.

 • Tata 3 krasnali

  O przedszkolu Krasnal dowiedziałem się od moich bardzo dobrych znajomych, którzy zawsze wyrażali się bardzo pozytywnie o przedszkolu, do którego chodził ich syn. Chwalili przedszkole pod względem dydaktycznym, dużej ilości zajęć dodatkowych, smacznego jedzenia i bardzo dobrej atmosfery panującej w przedszkolu., wykwalifikowanej i zaangażowanej kadry oraz życzliwej rodzinnej atmosfery panującej w przedszkolu. W 2009 roku przez tydzień odprowadzałem i odbierałem ich syna z przedszkola, i był to mój pierwszy kontakt z pracującymi tam paniami, również panią dyrektor zawsze interesującą się losami podopiecznych. Oddając go rano do przedszkola obserwowałem panie pracujące w przedszkolu i rzeczywiście zawsze były uśmiechnięte, życzliwe i pomocne, potrafiły załagodzić poranne trudne chwilę rozłąki najmłodszych dzieci z rodzicami, a gdy przyjeżdżałem go zabrać niechętnie kończył zabawę, jak inne dzieci chcąc jeszcze troszkę dłużej zostać. Mając dwuletnią córkę i widząc jak wygląda opieka w Krasnalu postanowiliśmy z żoną posłać ją do tego sprawdzonego już przedszkola i zarezerwowaliśmy dla niej miejsce w przedszkolu.

  Nasza córka zaczęła uczęszczać do przedszkola jako trzylatek w 2010 roku, Jak wiele dzieci zaczynających przedszkolną edukację miała problem z poranną rozłąką z rodzicami, jednak panie potrafiły zawsze w ciepły i przyjazny sposób złagodzić ten pierwszy stres i tak zorganizować czas w przedszkolu, że po niedługim czasie machała już tylko rączką na pożegnanie, idąc do swojej sali. Licznie zajęcia dodatkowe jak taniec, angielski, Aikido i ciekawie prowadzone zajęcia plastyczne bardzo pozytywnie wpływały na rozwój córki, która bardzo często chwaliła się pracami, które zrobiła w przedszkolu, przynosząc je do domu , jak również tymi wiszącymi na wystawkach w przedszkolu. Szybko uczyła się wierszyków i piosenek, jak również zaskakiwała nas znajomością słówek angielskich. W 2012 roku, w związku z reformą edukacji musieliśmy zadecydować czy ma zacząć jako pięciolatek program zerówki przygotowujący do pójścia do szkoły w wieku sześciu lat, czy kontynuować program przedszkolny. Pani dyrektor bardzo zaangażowała się w przedstawienie rodzicom różnych możliwości podjęcia decyzji, otrzymaliśmy również informację o postępach córki w odniesieniu do realizowanego przez przedszkole programu dydaktycznego. Na podstawie otrzymanych informacji i widząc, że zajęcia w przedszkolu rozwinęły u córki umiejętności liczenia, znała już wiele literek, potrafiła rozwiązać zadania stosowne do wieku z różnych publikacji dla dzieci, podjęliśmy decyzję o wcześniejszym pójściu córki do szkoły. Nasza córka „przeskoczyła” z drugiej do czwartej grupy w przedszkolu i to również nie było problemem. Panująca w przedszkolu rodzinna atmosfera sprawdziła się w takim momencie, gdyż dzieci ze wszystkich grup znają się, jak również znają wszystkie panie i przejście z grupy do grupy nie spowodowało żadnego problemu. Nasza córka została bardzo dobrze przygotowana do rozpoczęcia nauki w szkole.

  We wrześniu 2013 roku nasza córka rozpoczęła, jako sześciolatek, edukację w szkole podstawowej, kontynuując dodatkowo rozpoczęte w przedszkolu zainteresowania uczęszczała na dodatkowe zajęcia z tańca oraz języka angielskiego. Od samego początku program pierwszej klasy nie stanowi dla nie najmniejszego problemu, co potwierdza wysoki poziom przygotowania wyniesiony z przedszkola. Nie sprawia też problemów wychowawczych, szybko potrafiła zaadoptować się w nowym środowisku i nawiązać nowe znajomości i przyjaźnie w klasie. W otrzymanej ze szkoły karcie osiągnięć edukacyjnych uzyskała bardzo dobre oceny, a w niektórych elementach jak czytanie, liczenie, edukacja plastyczna, zajęcia techniczne poziom osiągnięć oceniono na znakomity. Zachowanie i edukację społeczną również oceniono bardzo dobrze. Jak widać przedszkole dobrze spełniło swoje zadanie, a nasza córka bardzo miło wspomina spędzony w nim czas i wszystkie ciocie, które w nim pracują.

  Jesteśmy bardzo zadowoleni, że wybraliśmy dla córki przedszkole KRASNAL i również do tego przedszkola posłaliśmy naszych dwóch synów, pokładając nadzieje w równie dobre przygotowanie ich startu w edukacji szkolnej. Polecamy to właśnie przedszkole wszystkim rodzicom szukającym ciepłego, radosnego przepełnionego miłością (wszystkie dzieci są kochane), właściwego miejsca dla swoich pociech.

  Dziękujemy wszystkim Paniom za trud i zaangażowanie w wychowanie, naukę i w „brzuszki” naszych i wszystkich dzieci oraz iście rodzinną atmosferę.

 • Rodzic

  Witam, chciałbym podzielić się swoimi przemyśleniami na temat przedszkola Krasnal. Obserwując rozwój emocjonalny i merytoryczny mojej córki, decydując się na posłanie jej do pierwszej klasy jako sześciolatka, zbierałem dane na temat przedszkola. Mam na myśli program jaki był realizowany w grupie „zerówkowej”, sposób przekazywania wiedzy, poziom jej opanowania przez moje dziecko. Dodatkowe zajęcia czyli np.: basen był podstawą by oswoić dziecko z wodą i mogło zdawać do klasy pływackiej, w której aktualnie się uczy. Zajęcia z tańca są ciągle kontynuowane, podobnie jak zajęcia Aikido, które zamieniliśmy na judo. Córka w zeszłym roku obroniła żółty pas, a w tym roku przygotowuje się do egzaminu na pas pomarańczowy.

  Wychowawcy tworzą odpowiedni klimat do sytuacji, jak i zaplecze dydaktyczne, zabawowo-ruchowe, którym placówka dysponuje powoduje to, że dziecko chętnie zamieniłoby szkołę na przedszkole.

 • Mama I

  Witam, serdecznie pozdrawiam Panią Dyrektor i wszystkie Ciocie.
  Trudno uwierzyć, że to już koniec pierwszego półrocza drugie klasy mija u mojej córki. Nie będę kryć, że żal wielki z powodu rozstania się z przedszkolem i strach przed szkolnym debiutem był ogromny. Na szczęście obawy okazały się zupełnie nieuzasadnione. Córka świetnie odnalazła się w szkolnej rzeczywistości. Oczywiście, że początki były trochę stresujące, ale przecież panie pamiętające ją z przedszkola, wiedzą, że nieśmiałość i delikatność to jej drugie imię. Ale przedszkole nauczyło ją bycia w grupie, obecności cioci i poddawaniu się rytmowi zaplanowanego dnia. Gdyby nie ten trening, pewnie mielibyśmy duże problemy z przełamaniem jej oporu. A tu mądrość Cioć, które umiały ją zaangażować do pracy z innymi, do współpracy z grupą i do występów, zdziała cuda. I to bez przymuszania i łez, a delikatną motywacją i zachęcaniem. Jestem bardzo wdzięczna, bo to w ogromnym stopniu otworzyło moją córkę. Bardzo bałam się przejścia z bezpieczeństwa przedszkolnej przytulnej rzeczywistości, gdzie stworzyłyście Panie dzieciom przestrzeń akceptacji i pozytywnej motywacji, do świata do szkolnej rywalizacji. Pewnie zresztą jak wiele innych mam. Ale bardzo zapadły mi w pamięć słowa Pani Dyrektor, że nie można dziecku równać wszystkich dróg, że to co należy zrobić to wyposażać dziecko w narzędzia do radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Wiele te słowa dla mnie znaczą. Wychowawczyni mojej córki opowiedziałam jak w przedszkolu panie radziły sobie w z nieśmiałością córki, i uzgodniłyśmy podobne metody ( oczywiście dopasowane do szkolnych warunków) – delikatnego zwrócenia uwagi na córkę, ale bez większego okazywania jej tego. Z czasem córka zaczęła się zgłaszać, otwierać i odnajdywać w nowym świecie. Obecnie nie zauważamy większych problemów. Natomiast jeśli chodzi o gotowości do podjęcia nauki w szkole, to już po testach do pierwszej klasy, dyrektor szkoły gratulowała nam poziomu przygotowania dziecka. Córka jest czołówce klasy, jej oceny plasują się między A i B, czyli 5 i 6. Dużo czyta, świetnie pisze, liczy równie dobrze, z angielskiego ma świetne wyniki. A to co dla mnie najważniejsze to fakt, że uczestniczy w pełni w klasowym życiu, ma koleżanki, bierze udział w przedstawieniach. Odnalazła się w pełni i to na prawdę bez większych trudności. Trening przedszkolny okazał się bezcenny. Trening w tak dobrych warunkach, z tak przygotowanymi do pracy z dzieckiem ludźmi. Dziękujemy bardzo!
  Serdecznie pozdrawiam.

 • Krasnal w 2 pokoleniu

  Przedszkole Krasnal jest jedną z najlepiej zapamiętanych placówek dydaktyczno-wychowawczych w okresie nauki i rozwoju moich dzieci. Do tego przedszkola uczęszczało dwoje moich dzieci, obecnie 23-letnia córka oraz 20-letni syn. Chwile spędzone w przedszkolu do dziś zostały w pamięci mojej i moich dzieci. Przygotowana wychowawczo, pedagogicznie i merytorycznie kadra odegrała duże znaczenie w życiu moich dzieci. Opiekunowie grup stwarzali miłą atmosferę i właściwie wykorzystywali czas zarówno ba zabawę jak i naukę.c
  Przedszkole Krasnal mające w swojej ofercie dydaktyczne zajęcia językowe, ruchowe, muzyczne i rozwijające umiejętności teatralne pozwoliły moim dzieciom na prawidłowy rozwój związany z postawą społeczną, umiejętnościami sprawnościowymi oraz poznawczymi. Bardzo dobrze oceniam przygotowanie dzieci do posługiwaniem się językiem obcym przyczyniło się w latach późniejszych do łatwości nawiązywania kontaktów wśród obcokrajowców na zagranicznych wyjazdach. Jednocześnie w edukacji szkolnej gimnazjum i średniej moje dzieci nie miały problemu z językiem angielskim. Bardzo dobre merytoryczne przygotowanie kadry spełniło moje oczekiwania. Dzieci zostały prawidłowo przygotowane do nauki szkolnej oraz realizacji podstawy programowej w szkole podstawowej.
  Rozbudzone w przedszkolu zainteresowania sportem pozwoliły mojemu synowi na zakwalifikowanie się do klasy pływackiej, w latach 1-3 i osiąganie w niej bardzo dobrych wyników. W klasach na wyższych poziomach syn również uczęszczał do klasy sportowej ukierunkowanej na piłkę ręczną. Podobnie moja córka , udzielała się w drużynie piłki ręcznej. Z uwagi na bardzo dobre wspomnienia związane z przedszkolem, bez wahania moja córka zapisała do Krasnala swojego syna. Ze spokojem patrzę jak mój wnuk uczęszcza do przedszkola, mam pewność, że jest otaczany właściwą opieką i również zostanie solidnie przygotowany do nauki szkolnej.
  Ta dobra atmosfera i prawidłowe przygotowanie do edukacji wczesnoszkolnej jest także zasługą wspaniałej Pani Dyrektor.

 • Mama I

  Mój syn, dziś uczeń 1 klasy szkoły średniej jest absolwentem przedszkola Krasnal, do którego uczęszczał w latach 2000-2004. Uważam, że pobyt syna w przedszkolu przyczynił się do tego, że bez problemu zaaklimatyzował się w szkole. Było widoczne, że przedszkole dawało duże poczucie bezpieczeństwa, przez co stał się dzieckiem bardzo otwartym, a dzięki kadrze trafił do szkoły z dużym zasobem wiedzy i pewny swych możliwości, zdobywając do końca nauki najlepsze oceny. Różnorodna oferta zajęć sprawiła, że syn bardzo wcześnie mógł rozwinąć swoje mocne strony. Dzięki konsultacjom z logopedą, prowadzonym w przedszkolu, udało się skorygować problemy u mojego syna, w szkole bez problemu brał udział w konkursach recytatorskich, zdobywając nagrody. Miał także okazję współpracować z grupą artystyczną i nagrywać płyty jako lektor. Zajęcia z rytmiki zaowocowały rozwojem w tej dziedzinie. Mój syn brał udział w wielu konkursach, festiwalach, a także przez kilka lat przy zespole „Arfik”, współpracował z wydawnictwem szkolnym nagrywając płyty „Razem w przedszkolu” i „Już w szkole”. Znacznie łatwiej przyszła nauka języków obcych tj, angielskiego i niemieckiego, których podstawy poznawał już w przedszkolu. Widząc szczęście i dobry start syna, nie mieliśmy wątpliwości co do wyboru przedszkola dla kolejnego dziecka,
  Przy okazji dziękuje Pani Dyrektor i całej kadrze, z stworzenie takiego przedszkola.

 • Ewa

  Witam,
  chciałam przekazać moją opinię na temat przedszkola Krasnal, a także jego wpływu na start mojego syna w nauczaniu początkowym. Mój starszy syn urodził się w 2002 roku, a do Krasnala został zapisany we wrześniu 2004. Miał tylko dwa latka. Dzięki Paniom radził sobie świetnie – „starał się doskoczyć” do poziomu trzylatków.Uważam, że z całkiem fajnym skutkiem. Mój syn mógł zawsze liczyć na pomoc Pań. Przemiła atmosfera sprawiała, że nie chciał wychodzić z przedszkola. Byłam zaskoczona – bardzo mile oczywiście. Mnóstwo dodatkowych zajęć rozwijało świetnie mojego syna. Tu zaczęła się Jego przygoda ze sportem. Wśród zajęć dodatkowych odbywały się zajęcia z Aikido. Gdy „złapał bakcyla” zapisał się później na karate. Kolejnym etapem było przejście na brazylijskie jiu jitsu. Dziś ma żółty pas w BJJ. Uważam, że to przedszkole zaszczepiło w nim te zainteresowania. Chodził też na basen, gdzie nauczył się pływać. Przedszkole zapewniło, też profesjonalną podwalinę dydaktyczną. Idąc do zerówki w szkole podstawowej nie miał żadnych problemów – wręcz przeciwnie. Był przodownikiem. Potrafił już pisać, czytać i liczyć.
  Byłam bardzo zadowolona z przedszkola Krasnal. Pani dyrektor zawsze bardzo zaangażowana, zawsze zorientowana w sytuacji podopiecznych. Nawet po ukończeniu przedszkola interesowała się się losem mojego syna. Syn zawsze bardzo chętnie odwiedzał swoje stare przedszkole. Uważam, że wybór właśnie teo przedszkola, był najlepszym możliwym wyborem. Z tego względu zapisałam tu też mojego młodszego syna, który urodził się w 2009 , a do przedszkola zaczął chodzić w września 2011, gdy miał niespełna 2 lata. Dzięki fantastycznemu przygotowaniu wychowawczemu wspaniale sobie radził, tak jest do dnia dzisiejszego. Reasumując – wszystkim rodzicom, którzy zastanawiają się nad wyborem przedszkola dla swoich pociech, polecam PN Krasanal

 • Zadowolony rodzic

  Pragniemy podzielić się opinią na temat szkolnych dokonań naszego syna, który uczęszczał do przedszkola Krasnal. Syn jest obecnie uczniem drugiej klasy szkoły podstawowej. Klasyfikuje się w ocenie jako jeden z najlepszych uczniów w swojej klasie, jest to klasa z poszerzonym językiem niemieckim. Jest aktywny w życiu klasowym, ma wielu kolegów także w starczych klasach. Jest aktywnym sportowcem, należy do klubu piłkarskiego i jest kapitanem drużyny. Nauka pływania jaką rozpoczął podczas zajęć prowadzonych w przedszkolu, także przynosi mu wiele frajdy, ponieważ bez problemów może korzystać z basenów i parków wodnych. Od samego początku nauki nie miał żadnych problemów z adaptacją w nowym środowisku. Nauka czytania i pisania nie stanowiła żadnego problemu. Chętnie chodzi do szkoły i stanowi to ważny punkt w jego życiu.

  Oceniamy z żoną, że ogromny wpływ na to jak odnalazł się w nowej rzeczywistości miało przedszkole Krasnal. Różnorodność prowadzonych zajęć wzbogaca życie młodego człowieka i pozwala stabilnie przechodzić przez kolejne etapy nauki.

  Dla nas rodziców jest to ogromna pomoc w wychowaniu dzieci. Nasz syn wielokrotnie wraca wspomnieniami di czasu spędzonego w przedszkolu, nie omieszka wspomnieć o bardzo dobrych obiadach 🙂

 • Tata Wiktora

  Pragniemy się podzielić informacją na temat szkolnych dokonań naszego syna Wiktora w kontekście jego przedszkolnego przygotowania do tego zadania.
  Wiktor jest obecnie uczniem drugiej klasy szkoły podstawowej, klasyfikuje się w ocenie jako jeden z najlepszych uczniów w swojej klasie, jest to klasa z poszerzonym językiem niemieckim.
  Jest aktywny w życiu klasowym, ma wielu kolegów, także w starszych klasach. Jest aktywnym sportowcem, należy do klubu piłkarskiego i jest kapitanem drużyny. Nauka pływania jaką mógł przejść podczas zajęć prowadzonych w Krasnalu także przynosi mu wiele frajdy, ponieważ bez problemów może korzystać z basenów i parków wodnych.
  Od samego początku nauki nie miał żadnych problemów z adaptacją w nowym środowisku. Nauka czytania i pisania nie stanowiła dla niego żadnego problemu. Chętnie chodzi do szkoły i stanowi ona dla niego ważny punkt w jego życiu.

  Wraz z żoną oceniamy, że ogromny wpływ na to jak odnalazł się w nowej rzeczywistości miało przedszkole KRASNAL. Różnorodność prowadzonych zajęć wzbogaca życie młodego człowieka i pozwala stabilnie przechodzić przez kolejne etapy edukacji.

  Dla nas rodziców jest to ogromna pomoc w wychowaniu dzieci. Wiktor wielokrotnie wraca wspomnieniami do czasu spędzonego w przedszkolu, nie omieszka wspomnieć o bardzo dobrych obiadach.

 • Mama 7-dmio latki

  I kolejny raz nie wiadomo kiedy minęły cztery lata .Właśnie
  moja córka jako kolejne już dziecko pożegna przedszkole nad którego wyborem ,
  my rodzice przez chwilę zastanawialiśmy się, jedynie z czysto ekonomicznego
  względu.

  dziś jestem pewna , że wybór był słuszny, choć nie wiem jeszcze jaką okaże się
  uczennicą w szkole. Obserwując jednak jej zachowanie, słuchając wypowiedzi na
  temat przedszkola i widząc jakie zdobyła umiejętności z jaką radością szła każdego
  dnia do swoich cioć, koleżanek i kolegów to tylko utwierdza mnie o słuszności
  tego wyboru. Warunki istniejące w Krasnalu uważam za bardzo dobre dla dzieci. Bez
  porównania z tymi jakie istnieją w przedszkolach miejskich. Nieliczne grupy
  dające możliwość naprawdę indywidualnego podejścia do nauczania dziecka.
  Poznania jego mocnych i tych słabszych stron. Liczne zajęcia i rozwijanie różnych
  zainteresowań u dzieci. Dla mnie osobiście ogromnym plusem przedszkola jest
  możliwość systematycznego korzystania z basenu obecności fantastycznego trenera
  już od najmłodszych lat. Dziecko idące do szkoły nie ma najmniejszego problemu
  z pływaniem, w porównaniu z innymi dziećmi które muszą dopiero uczyć się ,
  oswajania z wodą. Moja córka, a myślę że
  każda dziewczynka również wielką niecierpliwością czekała na lekcje tańca które
  odbywały się w przedszkolu. Sama atmosfera jest bardzo przyjazna dla dzieci
  tworzy ją cały personel P. Dyrektor na czele. Uważam, że rodzice mogą czuć się
  bezpiecznie i spokojnie oddając swoje pociechy do tegoż przedszkola. Dzisiaj my
  również pragniemy wyrazić naszą wdzięczność i podziękować za opiekę nad naszą córką wszystkim
  pracownikom

 • rodzice

  Córka moja uczęszcza do przedszkola od 2 roku życia.Jesteśmy bardzo zadowoleni z placówki począwszy od pierwszego ,ciepłego powitania i wprowadzenia nas w świat przedszkola.Obserwowaliśmy jak każdego dna nasze dziecko robi się samodzielniejsze.Chętnie chodzi do przedszkola z trudnością z niego wychodzi:)Bogaty wachlaż zajęć dodatkowych jest wielkim atutem przedszkola .CÓRKA uwielbia zajęcia basenowe ma 5lat i już sama pływa (bez rękawków ).Wspomnieć muszę o pysznych posiłkach którym chyba nigdy nie dorównam:):Tak twierdzi moje dziecko”Mama ty dobrze gotujesz ale najlepsze obiadki są w przedszkolu”.Bardzo miłe Panie pozwalały swobodnie i bezpiecznie czuć sie córci przez te wszystkie godziny gdy Nas przy niej nie było…Dziękujemy za ogrom cierpliwosci za WIELKIE SERCA .polecam wszystkim placówkę z pasją,tradycją i oddaniem dla NASZYCH POCIECH.