Przedszkole Krasnal w Szczecinie

Przedszkole Krasnal Szczecin

przedszkole niepubliczne stworzone dla dzieci | Szczecin ul.Dunikowskiego 3, tel.91 482 06 91

Rekrutacja i Adaptacja w przedszkolu

dnia 27 marca 2016

REKRUTACJA
Zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców ze Szczecina i okolic do Przedszkola Krasnal – rekrutacja przez cały rok!
Przy podpisaniu umowy nie jest pobierana opłata tak zwanego „wpisowego”.

Aby ułatwić adaptację dziecka w przedszkolu możliwa jest, w początkowym
okresie podpisanie umowy na pobyt w ograniczonym wymiarze czasowym.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do kontaktu telefonicznego lub
osobistej wizyty, aby przekonać się o panującej u Nas atmosferze.

ADAPTACJA
Jak pomóc dziecku w adaptacji w przedszkolu:

1. Nie przeciągaj pożegnania w szatni. Pomóż dziecku rozebrać się, pocałuj je  wyjdź, przekazując maluszka nauczycielowi.
  2. Nie zabieraj dziecka do domu, kiedy płacze przy rozstaniu. Jeśli zrobisz to choć raz, będzie wiedziało, że łzami można wszystko wymusić.
  3. Nie obiecuj: jeśli pójdziesz do przedszkola, to coś dostaniesz. Kiedy będziesz odbierać dziecko, możesz dać mu maleńki prezent, ale nie może to być forma przekupywania, lecz raczej nagrody. Z czasem ten bodziec stanie się zbędny.
  4. Kontroluj, co mówisz. Zamiast: „już możemy wracać do domu”, powiedz: „teraz możemy iść do domu”. To niby  niewielka różnica, a jednak pierwsze zdanie ma negatywny wydźwięk.
  5. Nie wymuszaj na dziecku, żeby zaraz po przyjściu do domu opowiedziało, co wydarzyło się w przedszkolu – to powoduje niepotrzebny stres.
  6. Jeśli dziecko przy pożegnaniu płacze, postara się żeby przez kilka dni odprowadzał je do przedszkola tata lub inna osoba, która zna twoją pociechę.
  7. Staraj się  określić, kiedy przyjdziesz po dziecko, w miarę dokładnie. Nie mów więc „przyjdę, kiedy skończę pracę”, ponieważ dziecko nie wie, o której godzinie rodzice kończą pracę. Lepiej powiedz: „odbiorę cię z przedszkola po podwieczorku / po obiedzie”. Jest to dla dziecka dobra miara czasu, gdyż wie kiedy są posiłki. Najważniejsze jest to , DOTRZYMAĆ SŁOWA.
  8. Nie okazuj negatywnych emocji : nie płacz, nie wracaj pod drzwi. Kiedy dziecko zobaczy, że rodzic czuje się niepewnie, pozostawiając go w przedszkolu, będzie miało wrażenie, że dzieje się coś złego, a to spotęguje jego stres.
  9. Każde dziecko uspokaja się w zasadzie od razu po zamknięciu drzwi do sali, ponieważ absorbują je nowi koledzy i wielość zabawek. A życzliwa i uśmiechnięta pani zawsze przytuli, weźmie na kolana i uspokoi, zajmując jego uwagę czymś miłym i pozytywnym.
  10. Tłumacz dziecku, że reguły obowiązujące w przedszkolu są dobre. Dzieci lubią, gdy ich świat jest uporządkowany i ma swoją harmonię.
  11. Wszystkie wątpliwości lub pytania kieruj do nauczyciela. To osoba, która spędza z dzieckiem większość dnia, więc doskonale je zna. Uzyskasz pomoc i osiągniesz porozumienie.